İstanbul’da şaşkına çeviren olay: Okul müdürü veliyi ve öğrencileri darbetti

İHA

İstanbul’da öğlen saatlerinde Büyükçekmece Batıköy Memurdan Armağan İlk ve Ortaokulu’nda, deprem tatbikatı sırasında Semih U. (14) ve arkadaşları sıradayken gürültü yaptı.

Durum üzerine okul müdürü E.G., çocukları uyarıp hakaret ederek ayağına vurdu.

Semih U., durumu babası Hakan U.’ya söyledi. Okula gelen Hakan U., müdürün odasına çıkıp durumu konuşmak isteyince taraflar arasında tartışma çıktı.

Önce çocuğa şiddet uyguladı sonra velisiyle kapıştı

Tartışma sırasında okul müdürü E.G., iddiaya göre bir kez daha çocuğa hakaret etti.

Tartışma veli ile okul müdürü arasında kavgaya dönüştü.

Veli Hakan U., kavga sırasında aldığı darbelerle gözünden ağır yaralandı.

Okula ihbar üzerine ambulans ve polis sevk edildi.

3 veli daha şikayetçi oldu

Ayağından darbe alan Semih U.’nun ayağında ise çatlak oluştuğu söylenildi.

Okulda yaşanan olay sırasında 3 öğrenci velisi daha çocuklarına darp ve hakaret edildiği gerekçesiyle şikayette bulundu.

Okul müdürü E.G. gözaltına alınırken soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

“Çocuğuma şiddet uygulayıp hakaret ediyor”

Şikayetçi olmak üzere karakola gelen veli Hakan U., yaşananları anlatarak, “Çocuğumun beni aramasıyla okul müdürünün şiddet uyguladığını öğrendim. Okula gittim. Çocuğuma şiddet uygulayıp hakaret ediyor. Yine bir şey demedim. Kendisine bu mevzu doğru mu diye sordum ‘Olsa ne olur?’ dedi. Ondan sonrada aramızda kavga çıktı. Kendisi de kavga sonucu bana bunu yaptı. Kavgadan ziyade diğer öğretmenlerin de toplu lincine uğradım. Diğer öğretmenler de saldırdı. Şikayetçiyim. Müdürün biz kavga ederken oğluma defalarca hakaret ettiğine diğer öğretmenler ve okul aile birliği de şahittir. O makamı hak edecek birisi değil kendisi.” dedi.

“Babamın yanında itip hakaretler etti”

Yaşananları anlatan Semih U., deprem tatbikatında tüm öğrencilerin aşağıya indiğini belirterek, “Arkadaşım bana seslendi. Arkamı döndüğüm an müdür bey ayağıma tekme attı. Benim ayağım çok acıdı. Sonra tatbikat bitti. Ben de müdür beyin odasına gittim dedim hocam babam gelecek sizinle konuşacak. Bana küfrederek git buradan dedi. Sonra babam geldi, babamın yanında bana hakaretler etmeye başladı. Babamın yanında itip bana hakaretler etti. Babam da çok sinirlediğini için kavga etti. Yanındaki öğretmenler babamı tuttu. Bugün de benimle birlikte 4 öğrenci daha şiddet gördü.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x